علیرضا احمدی

Chat GPT چیست؟ بررسی 4 مرحله استفاده از آن

chat GPT

در این مطلب قصد داریم شیوه استفاده از سیستم Chat GPT را مورد بررسی قرار دهیم. پس چنانچه شما هم مستعد یادگیری و استفاده از این سیستم در کارهای روز مره خود هستید، با ما همراه باشید.

ابزار های مورد نیاز برای Chat GPT

Chat GPT چیست؟

هوش مصنوعی چت جی پی تی یک سیستم هوشمند برای کمک رسانی به کاربران در زمینه های مختلف میباشد. برای درک بهتر این سیستم شما فرض را بر این بگیرید که یک انسان همه فن حریف که تمام تخصص های دنیا را فرا گرفته است، برای شما محیا شده. شما میتوانید با او گفتگو کرده و سوالات خودتان را بپرسید. این سیستم نزدیک ترین جواب ها به واقعیت را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

کاربرد های سیستم Chat GPT

از مدل هوش مصنوعی چت جی‌پی‌تی در بخش های متنوع و مختلفی استفاده میشود. تقریبا در تمام حوزه های کاری و مخصوصا برنامه نیوسی و گرافیک میتوانیم از دانش این سیستم هوش مصنوعی استفاده لازم را ببریم. اما به صورت کلی از این سیستم در بخش های زیر استفاده میکنیم :

 • رزومه نویسی
 • طراحی آزمون استخدامی
 • تولید محتوا و مقاله نویسی
 • پیدا کردن راه حل های برنامه نویسی
 • نوشتن انشا و داستان
 • حل مسئله های ریاضی
 • تصحیح گرامر متون انگلیسی
 • دریافت مشاوره تخصصی
 • تصحیح و دیباگ کردن کد ها
 • تحلیل و تجزیه سرمایه گذاری
 • و…
chat GPT

مراحل شروع کار

برای استفاده از این سیستم بایستی ابتدا در وبسایت Open.ai ثبت نام کنید. التبه ثبت نام در این وبسایت هم به همین راحتی نخواهد بود. چراکه ما در این زمینه مورد تحریم کمپانی بزرگ Open Ai قرار گرفته اینم. پس مراحل زیر را برای ثبت نام و استفاده از چت جی‌پی‌تی بایستی دنبال کنید:

 1. اتصال به VPN یا ست کردن DNS های وبسایت شکن
 2. خریدن شماره مجازی کشورهای مورد پوشش توسط Open Ai
 3. ثبت نام با جیمیل در وبسایت Open Ai
 4. تایید شماره مجازی با وارد کردن کد یکبار مصرف

آیا هوش مصنوعی جای برنامه نویسی را میگیرد؟

خیر. هوش مصنوعی قادر به برنامه نویسی واقعی و کامل نخواهد بود. هوش مصنوعی صرفا مانند یک مشاور و همراه برای شما عمل خواهد کرد. یعنی شما در ابتدا باید برنامه نویسی حوزه مدنظر خود را یاد گرفته باشید تا سپس بتوانید از هوش مصنوعی برای حل مشکلات خود کمک بگیرید. مانند یک استاد همه فن حریف که خودش برای شما پروژه نمی‌نویسد؛ اما هر مشکلی که داشته باشید میتوانید از او راهنمایی بگیرید.

اهمیت هوش مصنوعی برای برنامه نویسان اندروید

برنامه نویسی اندروید یکی از حوزه های پر چالش و پر خطای برنامه نویسی محسوب میشود. به عنوان مثال تغییر رنگ یک دکمه هنگامی که بر روی آن کلیک شود، ممکن است یک چالش بزرگ باشد. برنامه نویس خوب آن کسی است که با سرچ حرفه ای در گوگل بتوانید این مشکلات را حل کند. اما سیستم Chat GPT به بهترین شکل ممکن قادر به حل این چالش ها خواهد بود. کافیست از او بخواهید تا راه حلی برای تغییر رنگ دکمه به شما بدهد. او به بهترین شکل ممکن این کار را انجام خواهد داد.

هوش مصنوعی چیست؟

خیلی از افراد هنوز هم با شنیدن واژه هوش مصنوعی به ربات ها فکر می کنند و تصور می کنند که منظور از هوش مصنوعی همان ربات های بی احساسی هستند که برای انجام راحت تر کارها طراحی شده‌اند و قرار است در آینده جای انسان ها را بگیرند. مسئول این نوع تفکر به احتمال زیاد فیلم های علمی و تخیلی است اما واقعیت با آنچه که تصور می شود تفاوت دارد.

هوش مصنوعی به انگلیسی Artificial intelligence که به طور مخفف آن را AI نیز می‌نامند، در واقع تکنولوژی است که به نحوی قابلیت تفکر دارد. البته این قابلیت تفکر با چیزی که ما به عنوان تفکر انسانی می‌شناسیم تا حد زیادی تفاوت دارد، اما در حقیقت سعی دارد تا از آن تقلید کند. Chat GPT هم یکی از مدل های هوش مصنوعی میباشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *