علیرضا احمدی

چگونه برنامه نویس اندروید شویم ؟

برنامه نویس اندروید

چگونه برنامه نویس اندروید شویم ؟

خیلی ها آرزوی تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق اندروید را دارند. دوست دارند برنامه نویسی اندروید را شروع کرده و در این مسیر به قله های موفقیت صعود کنند. اگر شما هم علاقه مند به تبدیل شدن به یک برنامه نویس اندروید هستید، در جای مناسبی قرار دارید. شاید افلاطون درست گفت که سخت ترین مرحله هر کاری، شروع آن کار است. خوب این افراد علاقه مند به برنامه نویسی اندروید نیز همواره در ابتدای راه این سوال برایشان به وجود می آید که چگونه میتوانیم برنامه نویس اندروید شویم ؟ ( پکیج آموزش اندروید زبان اصلی )

پیش نیاز های شروع برنامه نویسی :

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق بایستی در ابتدای کار برخی پیش نیاز های اساسی را داشته باشید. شما برای شروع هر کدام از زمینه های برنامه نویسی نیازمند این پیش نیاز های ضروری خواهید بود. اولین پیش نیاز، توانایی کار با کامپیوتر و یکی از سیستم عامل های ویندوز یا مک میباشد. چرا که برنامه نویسی را درون کامپیوتر بایستی انجام داد و این شما را ملزم به یادگیری کار با کامپیوتر خواهد کرد.

دومین و شاید مهمترین پیش نیاز برنامه نویسی در هر زمینه ای، ذهنیت برنامه نویسی میباشد. یعنی اینکه شما توانایی حل مسائل برنامه نویسی و درک ساختار های آن را داشته باشید. خوب چگونه میتوان به این ذهنیت رسید؟ راه حل بسیار ساده است. با یادگیری مفاهیم الگوریتم و فلوچارت خواهید توانست به این ذهنیت دست پیدا کنید. الگوریتم و فلوچارت، پیش زمینه برنامه نویسی میباشند. البته نگران این موضوع هم نباشید. شما با استفاده از پکیج رایگان آموزش الگوریتم و فلوچارت خواهید توانست در کوتاه ترین زمان ممکن، ذهنیت برنامه نویسی خود را تقویت کنید.

برنامه نویس اندروید

سومین مهارت و پیش نیاز، قبل از غواصی در برنامه نویسی اندروید، داشتن یک پایه محکم در زبان های برنامه نویسی مانند جاوا یا کاتلین است. علاوه بر این، باید محیط توسعه خود را تنظیم کنید، که شامل نصب Android Studio، محیط توسعه یکپارچه رسمی (IDE) برای توسعه برنامه اندروید است.

تبدیل شدن به یک برنامه نویس اندروید :

شروع و تبدیل شدن به یک برنامه نویس اندروید نیازمند گذراندن دو مرحله میباشد. دو مرحله اساسی که با گذراندن آنها میتوانید شروع به برنامه نویسی اندروید کرده و نرم افزار های ذهن خود را پیاده سازی کنید. مرحله اول انتخاب زبان کاتلین در جهت برنامه نویسی اندروید و مرحله دوم آموزش اندروید با زبان کاتلین خواهد بود. دلایل ما برای انتخاب کاتلین در مطلب ( کاتلین یا جاوا؟ 6 مزیت مهم کاتلین چیست؟ ) موجود میباشد. در ادامه به بررسی هر کدام از این مراحل خواهیم پرداخت :

مرحله اول :

خوب مرحله اول یادگیری زبان برنامه نویسی کاتلین میباشد. در هر زمینه ای که بخواهیم برنامه نویسی کنیم، بایستی یک زبان مناسب با آن زمینه را انتخاب کرده و آموزش ببینیم. در زمینه برنامه نویسی اندروید نیز زبان کاتلین پیشتاز بوده و زبان اول برنامه نویسی اندروید محسوب میشود. برای یادگیری این زبان برنامه نویسی هم میتوانید از ( دوره رایگان آموزش کاتلین 2023 ) استفاده کنید.

مرحله دوم :

تا اینجا فهمیدیم که ما باید زبان برنامه نویسی کاتلین را بیاموزیم. خوب پس از آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین و یادگیری این زبان نوبت به برنامه نویسی اندروید میرسد. یعنی پس از اینکه زبان کاتلین را آموختید، فقط کافیست که وارد اندروید استودیو شده و آموزش ببینید که چگونه با استفاده از زبان کاتلین و محیط اندروید استودیو میتوانید برنامه نویس اندروید شوید. توجه کنید که این مرحله اساسی ترین مرحله خواهد بود. پس در دیدن دوره آموزش برنامه نویسی اندروید درنگ نکرده و همین حالا شروع کنید.

آنچه در ویدیوی “چگونه برنامه نویس اندروید شویم” می آموزید :

در ویدیوی چگونه برنامه نویس اندروید شویم به بررسی پیش نیاز های ضروری ورود به دنیای برنامه نویسی و اهمیت آنها میپردازیم. سپس به سراغ مراحل پیش رو در جهت تبدیل شدن به یک برنامه نویس اندروید پرداخته و دو مرحله بسیار اساسی و مهم را مورد بررسی قرار میدهیم. پس از دیدن این ویدیوی آموزشی شما خواهید فهمید که چه مراحلی پیش رو دارید تا به یک برنامه نویس اندروید تبدیل شوید.

خوب امیدوارم که حال دلتون خوب باشه.

به امید روزای بهتر…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *